Jak rychle vyléčit rýmu?

Jak rychle vyléčit rýmu?
0 20 září 2018

Jednou z možností je navštívit lékárnu a zakoupit spoustu léků, které dokáží poměrně dobře potlačit příznaky a nabudit tělo, což pomůže k tomu, abyste přežili v práci. Ale není to ideální řešení, a proto jsme pro Vás připravili pár babských rad, které čerpají ze zkušeností našich babiček. Ony dobře věděly, že příroda uzdravuje, a uměly dokonale využívat to, co rostlo všude kolem nich.

1. Hodně pijte

Osvědčeným receptem na rýmu jsou bylinkové čaje, například lipový, nebo heřmánkový. Heřmánek má protizánětlivé účinky a osladíte-li si ho po mírném vychladnutí medem, jeho dezinfekční účinek se zvyšuje.

2. Ideální je vývar

Máte-li čas, udělejte si silný kuřecí vývar. Ten pomůže Vašemu ucpanému nosu a posílí tělo v boji s virovou infekcí.

3. Dopřejte si koupel

Horká pára udělá vašemu ucpanému nosu dobře. Naložte se do horké vany a postupně přidávejte teplotu vody. Může dosáhnout klidně až 42 stupňů. Můžete do ní přidat olej z borovice, eukalyptu nebo tymiánu. Po této lázni je nutné být v teple a proto ještě nejméně na půl hodiny zalezte do peřin a přikryjte tlustou peřinou. Tím docílíte zvýšené teploty, která vám pomůže zlikvidovat viry. Naše babičky nedaly dopustit na teplé vlněné ponožky.

4. Inhalace uvolní dutiny

Silný heřmánkový výluh ještě horký dejte do mísy, skloňte nad ni hlavu přikrytou ručníkem, aby neunikalo teplo a alespoň 15-20 minut inhalujte.

5. Obklad

Pokud společně s rýmou trpíte i kašlem, udělejte si Priessnitzův obklad. Ten připravíte tak, že namočíte šátek do studené vody, přikryjete jej fólií a ručníkem a necháte zapařit. Pomáhá i proti kašli a zahlenění průdušek, pokud jej přiložíte na hrudník.

6. Doplňte vitamíny

Zvyšte dávky vitamínu C.  Je určitě jednodušší naládovat se tabletami z lékárny, neměli by jste ale podcenit hlavně ovoce a zeleninu, které jsou přírodní.

7. Výplach dutin konvičkou

Trochu moderní trend, ale velmi užitečný. Vyplachování nosních sliznic konvičkou se slanou vodou je ideální v rámci prevence či při akutním zánětu. Nalijte do sklenice vodu pokojové teploty. Přidejte do ní lžičku soli . Vše pak pořádně promíchejte. Výslednou směsí si pak proplachujte nosní dírky. Zbavíte se tak hlenu a odstraníte z postižených míst bakterie. Slaná voda skutečně účinně odstraní kousky prachu, hlenu i dalších nečistot. Zlepší se nám tak i průchodnost dýchacích cest. Vyplachováním navíc také povzbudíme činnost takzvaných řasinek, které zabrání vzniku infekce ve vedlejších nosních dutinách. Zvlhčí se nám ale také sliznice, díky čemuž se nám bude mnohem lépe dýchat.

 

Posted in Aktuality