Září – čas na očistu jater a žlučníku

Září – čas na očistu jater a žlučníku
0 21 září 2017

Září je možná nejtěžší měsíc roku. Skončila doba dovolených, ochlazuje se, děti jdou do školy, ráno je třeba vstávat a udělat hodně práce – tato výrazná změna životního rytmu podkopává síly organismu. Podpořit imunitu a čilost ducha vám pomůže čaj, který si na začátku léta připravíte z máty, listů nebo usušených plodů černého rybízu a maliny a lipového nebo jabloňového květu.

Přechod na nový režim může vyvolat zhoršení chronických onemocnění gastrointestinálního traktu. Lékaři si již dávno všimli, že právě v září nejčastěji dochází ke zhoršení vředů. Pokud jste si dříve dovolili nedodržovat dietu, v září se vzdejte jídel s velkým množstvím koření, silných masových vývarů, uzenin, kávy, kyselých bobulovitých plodů a ovoce, pečiva z kvasnicového těsta a čerstvého chleba, sycených nápojů a alkoholu.

Podchlazení a aktivní práce na zahradě při sklizni úrody se často stávají příčinou revmatických bolestí a radikulitidy. Snažte se vyhnout infekci, stresovým situacím, nevhodnému stravování, průvanu a nezvedejte těžká břemena. Jestliže se Vám nepodařilo uchránit se před onemocněním, nezapomeňte na zahřívající procedury, tření končetin a obklady, které vašemu stavu velmi uleví.

V září jsou aktivní játra. Pomocí očisty je připravíte na období podzimu a zimy. Dlouhodobě je možné užívat tinkturu, nebo olej z Ostropestřce Mariánského.

Očista jater

Játra jsou hlavní filtr našeho organismu a starat se o jejich stav je dokonce důležitější než se starat o srdce. Všechny odpady metabolismu a další nečistoty, které se dostaly do organismu, se dostávají spolu, s krví do jater a vycházejí z nich s proudem žluči do dvanáctníku. Jestliže játra nezvládají svou filtrační úlohu, pak se všechny nečistoty, které jim měly být odstraněny, usazují v cévách a žlučovodech a částečně nebo zcela je ucpávají. Tak vznikají kameny v žlučníku. Očistu jater je třeba dělat pouze po důkladné očistě střev. V opačném případě hrozí nebezpečí otravy krve a přes ni i zasažení všech systémů organismu škodlivými látkami.

Tiskovým mluvčím jater je žlučník a proto i na něj je potřeba zaměřit naši pozornost.

Nejoblíbenější očista jater a žlučníku je očista olivovým olejem s citrónem nebo grepem. Účinnost očisty jater závisí na předchozí přípravě organismu. Začít je třeba od změkčování organismu vodními procedurami, jež je nutné provádět minimálně tři až čtyři dny jednou denně. Poslední změkčující proceduru je potřeba udělat den před očistou jater. Je třeba jíst rostlinnou stravu, pít velké množství čerstvé šťávy. Je žádoucí, aby první den očisty jater nepřipadl na úplněk. Ideální je druhá lunární fáze. Ráno po toaletě očistěte střeva pomocí klystýru. Potom je třeba vypít sklenici čerstvé šťávy a sníst lehkou snídani. Přes den si dejte lehký oběd a po dvou hodinách začněte až do konce dne zahřívat oblast jater termoforem s horkou vodou. V sedm hodin je čas přistoupit k očistě jater. Je třeba vzít 100-300 g oleje a kyselé šťávy a zahřát na teplotu 30-35 C. Nejprve vypijte jeden nebo dva hlty oleje, který potom zapijte stejným počtem hltů šťávy. Za 20 minut, jestliže vám není nevolno, všechno opakujte a pokračujte v pití oleje a šťávy, dokud je nevypijete celé. Termofor lze sundat nebo pokračovat v jeho přikládání.

Když jsou olej a šťáva vypity, lze provést cvičení, které posílí jejich účinek. Přibližně ve 23 hodin nebo později (za svítání, kdy jsou biorytmy jater a žlučníku nejvyšší), začíná vylučování kamenů a nečistot. Později bude ještě jednou vycházet velké množství kamenů a žluči podobné mazutu. Potom udělejte očistný klystýr, trochu si odpočiňte a pojezte. První jídlo se musí skládat z 0,5 litru šťávy, salátu a kaše připravené na vodě. Tuto očistnou kůru je možné opakovat dvakrát do roka.

Doporučuji užívat japonskou houbu Reishy po dobu tří měsíců, abychom podpořili regeneraci jater. Tato houba je vynikající při různých potížích, ale je využívána hlavně pro svůj silný účinek regenerace jater po vážných onemocněních.

 

Posted in Aktuality