Jak se vyzbrojit proti podzimnímu počasí?

Jak se vyzbrojit proti podzimnímu počasí?
0 7 září 2016

foto podzim 4 9 2016

Podzim už nám klepe na dveře a s ním i to nepříjemné, vlezlé počasí. Jak proti němu vyzbrojit svou imunitu? Choďte co nejčastěji ven. Snad se vám to může zdát jako banální rada, ale funguje to. Otužování pomocí ledových koupelí a saun není na podzim to pravé. Pobýt nějaký čas v přírodě je to nejlepší jak svou imunitu zocelit.

Je třeba se očkovat proti chřipce?

Do chřipkové sezony je ještě daleko, přichází zpravidla až kolem Vánoc. V podobě epidemie se pak objevuje během ledna a února. Záleží pouze na vás, jestli ho podstoupíte. Očkování je poměrně účinné, avšak vás neochrání před ostatními virózami, které mohou být s chřipkou snadno zaměnitelné.

Dle lékařů je pro imunitu mladého člověka vhodné, aby si chřipku prodělal. U starších lidí a lidí trpících některým chronickým onemocněním, je však očkování zcela na místě.

Pomůžou nám vitámíny?

Obecným názorem je, že vitamínem C se dá porazit každou nemoc a proto je vhodné brát ho i preventivně. Vitamín C je však rozpustný ve vodě a při vysokých dávkách je z těla vyloučen močí. Proto nemá jeho přílišné užívání takový smysl.

Zdali máte zájem užívat něco preventivně, podívejte se na kvalitní probiotika. Ta dokáží udržet mikroflóru ve střevech, které jsou největším imunitním orgánem.

Zdravý spánek

Se správnou životosprávou jde ruku v ruce dostatečné množství odpočinku a spánku. Dospělí by měli spát kolem šesti až osmi hodin denně, děti pak deset. Imunitu si také poškozujeme umělým osvětlením, kterým si nepřirozeně prodlužujeme den.

Posted in Aktuality