Leden – ideální čas pro očistu slinivky břišní

Leden – ideální čas pro očistu slinivky břišní
0 21 ledna 2017

Začal nový rok. Chutná jídla jsou snědena a šampaňské vypito. Nyní se cítíte těžce, pronásleduje vás neustálá ospalost, pleť možná vypadá nezdravě a oči máte oteklé a pod nimi temné kruhy. Bolí vás hlava, máte sníženou imunitu, došlo ke zhoršení chronických potíží… Tu píchne v boku, tu v bedrech, pak se ze žaludku ozvou podezřelé zvuky – vcelku klasický obrázek organismu po svátcích. Začátek ledna je skvělá doba na vypracování celoročního ozdravného plánu. Zařaďte do něj nejen procedury a očisty, ale i krátké hladovění a meditace.

slinivka

To vše vám umožní zlepšit nejen fyzicky stav, ale také posílit ducha, takže budete silnější a vytrvalejší v dosahování svých cílů. Žít v souladu s přírodou je jediná cesta, a je třeba jít po ní s radostí a nadšením.

 

V lednu je aktivní slinivka břišní a proto je nutné věnovat ji zvláštní pozornost.

Slinivka břišní se nachází podél zadní stěny dutiny břišní, nad žaludkem.

Činnost orgánu nazývaného také pankreas můžeme rozdělit do dvou oblastí. První z nich je spojená s produkcí inzulínu, druhá je zodpovědná za trávení jednotlivých složek potravy.

Velmi užitečné nejen na očistu slinivky je krátkodobé hladovění. Správné provedení léčebného hladovění poskytuje pocit uspokojení a duševní rovnováhu. Při hladovění je důležitá vědomá trpělivost, jež umožňuje životní síle pracovat na obnově organismu. V celém organismu probíhají příznivé změny:

  • vlasy zesilují a přestávají vypadávat
  • zostřuje se čich, sluch a zrak
  • ustávají bolesti hlavy a zvonění v uších
  • mizí lipomy
  • snižuje se pocení
  • uklidňuje se bušení srdce
  • zlepšuje se střevní peristaltika, mizí hemoroidy
  • vstřebávají se usazeniny v kloubech, výrazně se zlepšuje pohyblivost a pružnost svalů
  • mizí bolesti mnoha orgánů a organismus se celkově omlazuje

Tyto změny většinou přetrvávají přibližně rok, pak se začínají vracet do původního stavu. Pak je tedy ideální léčebné hladovění zopakovat. Postupný návrat na normální stravu je nedílnou součástí úspěšného procesu hladovění a měl by trvat alespoň stejně dlouho jako samotná hladovka.

Pro očištění slinivky břišní lze také využít enterosorbenty. Ty nejen očisťují slinivku břišní, ale provádí i celkovou detoxikaci organismu. Působí v trávicím traktu, kde na sebe váže toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je z těla ven.

Velmi dobrý očistný účinek na slinivku břišní má pravidelné užívání přírodní minerální nebo mineralizované vody. K tomuto účelu je třeba vypít ½ sklenice vody 0,5 – 1 hodinu před jídlem třikrát denně. Voda musí být teplá (37-42 C), abyste jí zbavili přebytečného plynu, promíchávejte ji lžičkou. K produktům, kterých je třeba se během očisty zcela zříci, patří tučné maso, smažená jídla, kyselé, velmi sladké a hořké druhy ovoce, koření, Nežádoucí jsou i luštěniny, houby, plnotučné mléko, tučné mléčné výrobky, sladkosti a sycené nápoje. Všechna potrava musí být teplá, protože chladná jídla slinivce břišní škodí. Naprosto zakázán je alkohol. Pít je možné slabý čaj, odvar z šípků a zeleninové štávy zředěné vodou. Hlavní podmínkou diety je stravovat se nejméně šestkrát denně v malých porcích.

 

Vhodnými bylinkami při snížené funkci můžeme slinivku také výrazně podpořit.

033944

Čaj na posílení slinivky :

list moruše černé 100 dílů

kořen bedrníku 50 dílů

kořen anděliky 50 dílů

plod kmínu 30 dílů

plod fenyklu 20 dílů

Čaj se pije po doušcích přes den v celkové dávce 0,75 litru.

Symbolika onemocnění slinivky

Pokud máte problémy s kolísáním cukru v krvi, je třeba naučit se dávat a přijímat lásku. Pokud je vaším problémem špatné vstřebávání pankreatických enzymů, pak je důležité začít odvážněji a agresivněji myslet a analyzovat. Odvážit se pustit do témat a rozebrat je do všech podrobností.

Posted in Aktuality