Listopad – očista plic

Listopad – očista plic
0 21 listopadu 2017

 

V listopadu si budeme povídat o očistě plic a zvláštní pozornost prosím věnujte stravování. Mnozí lidé se ptají – čím se zabývat během dlouhých podzimních večerů, když nepojídat chutné jídlo a nesedět před televizí? Pokud má člověk slabý organismus, pár kousků dortu navíc se usazuje většinou nejprve na stehnech ( a potom na hrudníku a pasu). Jestliže tloustnou muži, všechna nadbytečná váha se soustředí v břišní oblasti a ruce a nohy zůstávají normální – kvůli tomu se nevyhnutelně deformuje páteř a trpí orgány, jež se nacházejí v břišní dutině, protože je svírá tuk. Kromě toho se kvůli chaotickému nezdravému stravování zvyšuje arteriální tlak a narušuje se trávení.

 

 

 

Ujděte denně 3 kilometry pěšky nebo třikrát čtyřikrát obejdět dům. Jestliže máte při sledování seriálu na něco chuť, vezměti si sušené ovoce, zimní odrůdy jablek, řepu, mrkev nebo ořechy.

Nezapomínejte podporovat imunitu, ale pamatujte si, že imunoterapii adaptogeny je třeba provádět pomocí léčebných kůr a dělat dostatečně dlouhé přestávky, aby si organismus vybudoval vlastní ochranu a dokázal se v případě nutnosti ochárnit.

Očista plic

Léčba chronických onemocnění dýchacích orgánů bez předběžné očisty organismu je málo účinná nebo zcela bez výsledku. Po ukončení hlavní etapy očisty se výborné výsledky dosahují díky kombinovanému (pravidelné léčebné hladovění, fytoterapie, inhalace) působení na nemocný organismus. V důsledku léčebného hladovění probíhá zánik infekcí zasažených buněk a aktivně se vylučují z plic produkty látkové výměny a toxiny. Příliv energie podporuje zrychlení regeneračních procesů v organismu.

Existuje jednoduchý a účinný způsob očisty plic od hlenu. Vezměte sklenici celých zrn ovsa, zalijte ji 0,5 litru mléka a míchejte a odpařujte tekutinu na slabém ohni do poloviny objemu. Když se tekutina z ovsa odpaří je třeba jej propasírovat přes cedník. Získáte přibližně ½ sklenice tekuté sladké kaše, která barvou připomíná bílou kávu. Tu je třeba vypít najednou před konzumací jídla. Připravovat tento lektvar a užívat jej je třeba třikrát denně.

V případě těžké infekce plic lze výlisky zrn přes cedník promýt mlékem a tuto tekutinu vypít. Zbytky zrn vyhoďte. Přibližně za týden léčby začne očista plic od hlenu. Očista plic probíhá v podobě silného a dlouhého kašle (20-30 minut). U těch, kdo trpěli vážným zánětem plic, může dojí k vylučování zelených hlenů v podobě stlačených kousků.

Pro očistu dýchacích cest od hlenu je třeba vzít 140 g křenu, nastouhat jej a přidat k němu šťávu ze tří citronů. Taková směs pomáhá rozkládat hlen v místech, kde je nahromaděný, aniž by poškozovala sliznice. Tento lék nedráždí ledviny, žlučník ani sliznici tráviciho traktu. Zvláště se doporučuje na vyloučení slizových shluků z plic a nosohltanu a také z vedlejší dutiny nosní v horní čelisti.

Užívat směs se doporučuje nalačno dvakrát denně po 1 čajové lžičce.

Na průdušky bychom mohli doporučit například tento čaj :

50 g plicník
50 g truskavec
30 g yzop
20 g jablečník
20 g jitrocel
20 g divizna

 

Posted in Aktuality