Únor

Únor
0 23 února 2017

 

Únor je ideální měsíc k provedení očistných procedur ledvin a močového měchýře. Konec zimy u mnohých probouzí depresivní nálady, smutek, stesk a sklíčenost. Zdá se, že jaro vůbec nepřijde a teplo nikdy nebude. V žádném případě se těmto myšlenkám neodávejte a odežeňte je pryč.

preslicka-rolni

 

 

Ledviny jsou párovým orgánem močového měchýře a základem všech vnitřních orgánů, uchovávají energii a jsou pramenem života.

Jsou nejpřepracovanějším orgánem v lidském těle, a přitom jim věnujeme jen malou nebo žádnou pozornost.

Společně s močovým měchýřem, pletí, plícemi a střevy jsou ledviny součástí čistícího systému těla a jsou velmi výkonné. Neustále musí sbírat mnoho škodlivých látek – například sůl, koření, ocet a jiné. Jsou také poškozovány nikotinem, alkoholem, tišícími prostředky a léky. Činnost ledvin navíc ovlivňuje i stres a emoce.

Jejich funkce u zdravých lidí slábne od 20 let. Jsou však značně předimenzovány, a tak plní své úkoly do vysokého stáří.

Močový měchýř
v sobě hromadí odpadní látky a vylučuje je z těla ven. Zbavme se i my myšlenek, které nepotřebujeme. Stav močového měchýře ukazuje, jak umíme snášet a vypouštět tlak života. Problémy s ním většinou ukazují na rozzlobenost na partnera nebo vůbec opačné pohlaví, obviňování všech. Lehejme večer do postele vyrovnaní s tím, že co se stalo dnes už nezměním, je to minulost a raději se přitulte k partnerovi a věnujte se chvíli, která je právě teď, protože žijeme právě teď, nejdůležitější je, co děláme teď, ne včera ani zítra.

Jak poznat nemocné ledviny

Kvalita ledvin prý rozhoduje o osobnosti člověka. Nemocné ledviny se podílejí na vzniku řady nemocí a potíží – revmatismu, bolestí páteře, řídnutí kostí, kožních chorob a dalších neduhů. Pokud tedy máte časté angíny, zhoršuje se vám kvalita vlasů, pozorujete změny na nehtech nebo trpíte záněty čelních dutin, upozorňuje vás tělo na to, že s vašimi ledvinami nemusí být vše v pořádku. Také bolesti kolen a vysoký krevní tlak ukazují na přetížení ledvin.

Co ledvinám prospívá

Ledvinám svědčí hlavně teplo. K prohřátí ledvin můžeme využít i masáže lávovými kameny, které prohřejí celý organismus, saunování, čímž podpoříme celý imunitní systém. Využíváme též akupresuru, moxování, cvičení.

V zimním období pociťujeme potřebu slané chuti a minerálů. Slanou chuť získáme z mořské soli, mořských ryb, řas a velmi snadno dosažitelné kořenové zeleniny. Do stravy bychom měli zařadit rovněž celozrnné obiloviny a luštěniny.  Pokrmy tepelně zpracováváme. Pro správnou funkci ledvin je vhodná též pohanka, jáhly, rýže.

Léčivý zázvor

Kladný vliv má na organismus v tomto období využívání zázvorových obkladů, koupelí a vtírání mletého zázvoru do vlhkých plosek nohou – krásně se prohřejí celá chodidla. Zázvorové obklady můžeme použít i na bolest kloubů. Velmi účinné jsou pohankové polštářky na sezení a i na spaní pod hlavu.  Tonizujeme tak ledviny, páteř a nervový systém. Také je velmi důležité dodržovat pitný režim, tekutiny pomáhají vylučovat ledvinám škodliviny. Dobré je pít teplou vodu s citrónem či zázvorový čaj, zelený čaj a bylinné čaje na ledviny.  Ledviny podporujeme zásaditými potravinami, tak se udrží rovnováha kyselin a zásad.

zdravi_brusinky_denik-630

Tipy na ozdravení ledvin

  • odvar z krup, který ulevuje při zánětu močových cest
  • brusinky
  • naťový celer – má močopudné účinky, a tím ulevuje i ledvinám
  • česnek
  • dýňová semínka též pomáhají vylučovat škodlivé látky z našeho těla
  • zeleninový nebo rýžový den – takto zaměřená strava pomáhá tělu shromáždit škodliviny a přebytečné tuky a vyloučit je z těla

 

Čaj na pročištění močového měchýře :

Přeslička nať 15 dílků

Kopřiva nať 10 dílků

Truskavec nať 8 dílků

Třezalka nať 6 dílků

1 kávová lžička na hrnek horké vody se nechá 10 min. louhovat a poté se scedí. Do vylouhovaného zbytku bylin se nalijí dva šálky horké vody a 10 min. povaříme. Poté se oba výluhy slijí. Pijeme nalačno 3x denně půl šálku studeného čaje po doušcích.

Čaj se smí pít 3 týdny!!! Po té je nutná 14ti denní pauza.

Posted in Aktuality