Březen – ten správný čas pro očistu žaludku

Březen – ten správný čas pro očistu žaludku
0 13 března 2017

Jaro je nejlepší období pro odstranění hlenu, který se nahromadil v organismu během chladného období. Můžete využívat zahřívání organismu v sauně nebo páře. Velmi účinná je očista od hlenu pomocí směsi křenu s citronem. V souladu s obdobím aktivity žaludku proveďte jeho očistu.

 

Užívejte vitaminové a celkově posilující výluhy a odvary. To vám pomůže zabránit avitaminóze a obohatíte svou stravu o zeleninu. Ačkoli na začátku jara obsahuje zelenina a ovoce nejmenší množství živin, protože je již dlouho skladováno, přesto je to lepší řešení ve srovnání se stravou, v níž prakticky chybí vitamíny, nebo s příjmem umělých preparatů.

 

 

Změna ročního období je komplikovaná přechodem na letní čas a mnohým způsobuje potíže: zhoršují se chronické nemoci, zvyšuje se tlak u hypertoniků, mohou se objevit žaludeční vředy a posun ledvinových kamenů. Použijte uklidňující a změkčující prostředky, abyste zabránili zhoršení – bylinné a minerální koupele, masáž a aromaterapii.

 

Ideálním prostředkem pro očistu žaludku je zelná šťáva.

 

 

Ta posiluje sekreční činnost žaludku, zlepšuje činnost střev při zácpě a má močopudné účinky. Rozsáhle se využívá při kardiovaskulárních onemocnění . Podporuje totiž vylučování cholesterolu z organismu a zlepšuje práci svalů a srdce. Zelná šťáva působí proti vzniku vředů na sliznici žaludku a zvyšuje odolnost sliznice k poškozujícím faktorům. Léčba 3-4 týdny zelnou šťávou často vede k úplnému zdravení nemocného.

Zelná šťáva obsahuje vitamíny A, C a K, soli draslíku, vápníku, fosforu, horčíku, železa a enzymy. Na zelí je nejcennější vysoký obsah síry, chloru a jodu. Sloučeniny síry a chloru očisťují sliznici žaludku a střev.

Pro získání výsledků je třeba vypít nejméně tři sklenice šťávy denně. Nejlépe je zelnou šťávu kombinovat spolu s mrkvovou a řepnou. Užívání těchto šťáv (až 1-1,5 litru denně) rychle vyplaví toxiny z organismu normalizuje v něm rovnováhu kyselého a zásaditého prostředí .

Za povšimnutí také rozhodně stojí, že užívání zelné šťávy působí jako ideální očistný prostředek zvláště při obezitě.

Dalším skvělým pomocníkem při očistě a léčbě žaludku je čaj z kořene puškvorce. Puškvorec obecný je léčivá rostlina, která v našich končinách nepatří na první příčky v „hitparádě“ léčivých bylinek. Je však třeba zdůraznit, že puškvorec je přesto jedna z nejúčinnějších léčivých rostlin, která byla dobře známá již před tisíciletími, ve staré Indii a Číně. Mnozí ho také přirovnávají k ženšenu – kořeni života.

Kdy puškvorec pomůže?

Puškvorec obecný je vhodný zejména při zažívacích potížích a bolestech žaludku, má však schopnost pomoci i při jiných zdravotních potížích:

 • zlepšuje tvorbu žaludečních šťáv, tlumí křeče trávicího ústrojí, vhodný při problémech s játry a žlučníkem,
 • zlepšuje látkovou výměnu, pročišťuje organismus,
 • zlepšuje trávicí problémy a kondici po chemoterapii a ozařování, jakož i po jiných těžkých nemocech, vhodný v geriatrii a pro osoby v rekonvalescenci,
 • snižuje hladinu cukru v krvi,
 • zlepšuje stavy při astmatu, má protialergické účinky, zejména při kožní alergii,
 • má zklidňující účinky,
 • pomáhá při nadýmání, i při průjmu, také při žaludečních a dvanáctníkových vředech,
 • zlepšuje stavy při psychogenních bolestech hlavy,
 • zlepšuje bronchitidu, při kloktání zmírňuje záněty v ústech, angínu, bolest v krku a lymfatických uzlinách,
 • jako koupel vhodný při revmatismu a ekzémech

 

V jakých formách puškvorec použít?

 • nálev – 1 lžíci zalijte 250 ml. vody a nechte 15 minut vyluhovat. Pijte dva krát denně
 • macerát – 1 lžičku zalijte 250 ml. studené vody a nechte macerovat přes noc. Před použitím ohřejte šetrně ve vodní lázni a užívejte 2 krát denně,
Posted in Aktuality